Czy jestem w miejscu, w którym chcę być?

Joanna Dark w Malmo

Niedawno minął rok, od kiedy zdecydowałam się prowadzić bloga. Z mniejszą lub większą regularnością spisuję wspomnienia z moich podróży, tych obecnych i tych już dawno minionych, a które wywarły na mnie wrażenie. Od czasu, gdy upubliczniłam mój mały kącik w Internecie, w rozmowach ze znajomymi często pada mniej więcej takie stwierdzenie:

– Gdzie wybierasz się na wakacje? Pewnie w jakieś super miejsce, w końcu taka z ciebie podróżniczka!

A gdybym Wam powiedziała, że w tym roku nie byłam w ogóle na wakacjach, uwierzylibyście? To prawda – nie wyjechałam w tym roku nigdzie na dłużej niż kilka dni.  Nie udało mi się zapomnieć o bożym świecie zjeżdżając tajemnicze bezdroża ani nie odpoczęłam od codzienności eksplorując egzotyczne kraje. Ale jak wszystko w życiu, tak i to jest efektem moich wyborów. Bo w życiu nic nie trzeba – wszystko można. Miałam więc możliwość zmienić w kwietniu tego roku pracę na taką, która znowu daje mi satysfakcję z tego, co robię i w którą totalnie się wkręciłam. Stało się to kosztem podróży, które chwilowo zeszły na dalszy plan.

Może się to wydać zabawne, ale pracuję w branży turystycznej. „I nie byłaś na wakacjach?!” – zapytacie pewnie. Ano, nie byłam, bo natłok zadań skutecznie zatrzymał mnie na miejscu. Wierzę jednak, że wszystko ma swój czas, dlatego żyję chwilą obecną. Cieszę się tym, że mogę się rozwijać zawodowo i pracować przy projektach, które uwalniają moją kreatywność.

Oczywiście, nie byłabym sobą, gdybym nie tęskniła za dłuższymi podróżami. Bywają chwile, że walczę z myślami – naprowadzam je na właściwy, pozytywny tor. Choć nie zawsze jest to łatwe. Bo przygoda wzywa, a codzienność trzyma kurczowo pod ramię i nie chce puścić. Jak to mówią, nie da się zjeść ciastka i mieć ciastka, ale mówią też, że nie ma sytuacji bez wyjścia, więc i na brak dłuższego urlopu znalazła się rada – weekendowe wojaże :)

W te wakacje odwiedziłam Wrocław, Kraków, Berlin, Sopot, Sudety, Toruń, Kaszuby (w kajaku), pozwiedzałam też trochę Poznań, o czym możecie przeczytać tutaj i tutaj, no i zaliczyłam 3 świetne wesela i chrzciny (jestem chrzestną do kwadratu!). Mimo, że wakacje minęły, nadal nie odpuszczam moich weekendowych wypadów, dlatego korzystając z długiego weekendu, spędziłam z Marcinem kilka dni w Trójmieście. Poza tym, żyję podróżniczymi planami i marzeniami (jak przystało na niepoprawną marzycielkę), choć wiem, że jeszcze chwilę poczekają na realizację.

Czy Wy też mieliście w życiu momenty, w których odkładaliście marzenia na później? Dopóki jest to naszym świadomym wyborem, to wszystko w porządku. W końcu życie ma wiele składowych i trzeba dbać o nie wszystkie. Jeśli jednak sytuacja zaczyna za mocno nas uwierać, to czas zastanowić się, czy naprawdę jesteśmy w miejscu, w którym chcemy być. Kiedy ostatnio robiliście sobie taki rachunek sumienia? Zadaliście sobie pytanie, co Was powstrzymuje przed spełnianiem marzeń? Czy naprawdę nie ma sposobu, aby po nie sięgnąć? Jaką cenę jesteście w stanie za nie zapłacić? Jeśli żadnej, to może to wcale nie marzenie, a zwykła mrzonka?

Uczę się na własnych doświadczeniach, że nie można mieć wszystkiego na raz. Ale wiem, że można mieć wszystko, tylko po kolei. Grunt, to mieć plan i wiarę w to, że da się go zrealizować. Bo za marzenia warto zapłacić wysoką cenę. Koniec końców przecież lepiej wspominać życie jako sumę zrealizowanych postanowień, a nie porzuconych marzeń. Nigdy więc z nich nie rezygnujcie, mimo iż teraz wydają Wam się odległe. Dajcie sobie czas i zawsze pamiętajcie o tym, czego w życiu najbardziej pragniecie. Więc? Czy jesteś teraz w miejscu, w którym chcesz być?

Joanna Dark w Malmo

16 myśli nt. „Czy jestem w miejscu, w którym chcę być?

 1. Barbara L.

  czesc Podrozniczko!!

  Po przeczytaniu Twojego wpisu doszlam do wniosku, ze jestem dokladnie w takiej sytuacji co TY! Juz od 2 lat odkladam wakacje …na potem. Akurat mieszkam za granica i gdy znajde chwile na urlop zawsze jest cos wazniejszego, albo wyjazd do rodziny, odkladanie pieniedzy lub cokolwiek innego. Jest to moj swiadomy wybor, poniewaz mam cel do zrealizowania. I tak dlugo, az jest to nasz swiadomy wybor nie ma w tym nic zlego. Wiem, ze przyjdzie taki dzien, ze i Ty i Ja odbijemy sobie brak wakacji wakacjami marzen:-) :-)
  Dzieki za super wpis:-)
  Barbara L. 😛

  Odpowiedz
 2. Barbara L.

  czesc Podrozniczko!!

  Po przeczytaniu Twojego wpisu doszlam do wniosku, ze jestem dokladnie w takiej sytuacji co TY! Juz od 2 lat odkladam wakacje …na potem. Akurat mieszkam za granica i gdy znajde chwile na urlop zawsze jest cos wazniejszego, albo wyjazd do rodziny, odkladanie pieniedzy lub cokolwiek innego. Jest to moj swiadomy wybor, poniewaz mam cel do zrealizowania. I tak dlugo, az jest to nasz swiadomy wybor nie ma w tym nic zlego. Wiem, ze przyjdzie taki dzien, ze i Ty i Ja odbijemy sobie brak wakacji wakacjami marzen:-) :-)
  Dzieki za super wpis:-)

  Odpowiedz
 3. Ula

  Zgadzam się w stu procentach z tym co napisałaś. Najważniejsze to dokonywać świadomych wyborów i nie rezygnować całkowicie z marzeń. „Bo w życiu nic nie trzeba – wszystko można.” Warto ustalić priorytety. Ciekawa praca, do której chodzimy na co dzień i w której spędzamy kawał naszego życia jest moim zdaniem ważniejsza niż wyjazd wakacyjny. A może dzięki temu, że w tym roku gdzieś dalej nie wyjeżdżałaś udało Ci się trochę odłożyć i dzięki temu w przyszłym roku czeka Cię „podróż nad podróżami”?

  Odpowiedz
  • Joanna Dark Autor wpisu

   Taki jest plan, Ula :) Święta prawda, satysfakcja z pracy jest bardzo ważna! Trzeba jednak być też czujnym, żeby przypadkiem nie spędzić w pracy zbyt dużej części życia i pożyć też trochę poza nią.

   Odpowiedz
 4. Andreydex

  Некоторое время познавал контент сети, и к своему удивлению увидел неплохой вебролик. Гляньте: заказать такси . Для моих близких вышеуказанный ролик оказался довольно нужным. Всем пока!

  Odpowiedz
 5. Tarasprast

  Все утро разглядывал контент сети, и вдруг к своему удивлению заметил важный сайт. Посмотрите: 24klad . Для нас этот вебсайт произвел радостное впечатление. Удачи!

  Odpowiedz
 6. Maksimscafe

  На прошлой неделе просматривал данные сети, неожиданно к своему удивлению заметил хороший ресурс. Смотрите: легал рц . Для моих близких этот веб-сайт оказал яркое впечатление. Всего наилучшего!

  Odpowiedz
 7. KardashianGoK

  Kim Kardashian Sex Tape Videos A frequent advocate for body positivity and female empowerment, Taylor Swift’s BFF has never been one particular to come to feel shy about expressing her view and obtaining real. kardashiantap Kylie Jenner shared three photographs on Instagram of some cheeky rips in her jeans, exposing, rather impractically, the underside of her buttocks Appropriately sufficient, the reality star left the captions blank for her social media offerings – appearing to grok the stark reality that a image often says additional than phrases can describe.

  Odpowiedz
 8. RobertAgoca

  Всю ночь познавал материалы инета, при этом к своему восторгу открыл замечательный вебсайт. Гляньте: chaplin24 biz . Для меня данный сайт явился довольно неплохим. Всего хорошего!

  Odpowiedz
 9. DimaEdi

  Oh Lord. I don’t know what to do as I have tons of work to do next week month. Plus the university exams are getting, it will be a torture. I am already being anxious maybe I should here to calm down a little bit. Hopefully it will all go well. Wish me luck.

  Odpowiedz
 10. KardashianGoK

  Kim Kardashian uncut sextape Although several followers and supporters of the star hailed her selection to go public with her plans for gender reassignment, as „courageous”, a petition was launched accusing the former athlete of misleading Olympic officials. kimkardashiantap However Kim has however to speak out about her new family members member, it hasn’t stopped the new parents from completely gushing in excess of their most current addition.

  Odpowiedz
 11. LenaDuh

  Kiev prostitutes
  Kiev prostitutes proper valuable
  Hey. I wrote a long, eat one’s heart out letter at elementary, but unqualified it was too) so in a nutshell.
  I actual with my still in return 7 years, 2 children. We combustible perfectly when it is normal. He earns properly, honest, but there is entire bug.
  He’s against me to smoke.

  Yes, so much against that almost got divorced a number of times, purely on the side of this perspicacity, the others were not.
  When we met – I smoked and told him about it at once. But he dolbal that I need to quit. I tried, threw, but flat, and inaudibly smoked on, hoping that I would before you know it leave. But did not have values bright and early – he recognized.

  Extra psyche, tantrums and bargaining (blowjobs at chief request in the service of the opening to smoke) and all that.
  For the time of pregnancy I threw and did not smoke benefit of diverse years. And now. I’m already 30 years superannuated, an adult the human race, my tranquillity, also after 30, thought all these boyhood jumps in the past.
  But no, I started smoking – and he again broke wrong the chain.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *