O mnie

Asia autostopowiczka

Hej! Nazywam się Asia Ciemny. Po pierwszym zdaniu wiesz już o moim blogu dwie rzeczy – skąd nazwa Podróże w Ciemno i pseudonim Joanna Dark :) Do tego pierwszego dorobiłam teorię, według której podróże w ciemno to te szalone i spontaniczne, czyli w moim przypadku autostopem i na własną rękę. Podróże w ciemno to też pokonywanie własnych lęków i ograniczeń – jednym z moich jest paradoksalnie lęk przez ciemnością, z którym zmagam się od dziecka 😉

Nie jestem wielką podróżniczką, nie mam dla Ciebie miliona rad z każdej podróży, ale mam szeroko otwarte oczy i milion przemyśleń dziennie, które być może Cię zainspirują. Jeśli chcesz poczytać o podróżach i o świecie oczami dobijającej do trzydziestki ;), pracującej zawodowo „etatowej marzycielki”, to jesteś we właściwym miejscu. Liczę, że znajdzie się ktoś, kto utożsamia się z moimi rozterkami, podziela moje wartości i odnajdzie na tym blogu trochę rozrywki i motywacji.

Przeczytasz tutaj nie tylko o podróżach, ale też o rozterkach osoby, która pracuje na etacie i prowadzi normalne życie w Poznaniu. Osoby, która oprócz tzw. normalnego życia potrzebuje przygód i adrenaliny, żeby żyć. Jeszcze kilka lat temu szukałam tych wartości w podróżach – w pracy sezonowej, na Erasmusie, na warsztatach zagranicznych czy podczas wypraw autostopem. Dziś pracuję na etacie i staram się godzić moją pasję podróżowania z codziennością życia w dużym mieście. Nie wierzę, że praca za biurkiem oznacza koniec przygód. Wierzę, że najlepsze przede mną, a na gwiazdkę z nieba jeszcze przyjdzie czas :)

Prywatnie od 11 lat jestem w związku z ukochanym mężczyzną i pracuję w branży marketingowej 😉 Dzięki, że wpadłaś/eś i mam nadzieję, że zostaniesz na dłużej :)